Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053985% Response Rate
Send Enquiry

| Body Material | Ceramic |
| Brand | Wipro |
| Lighting Type | Incandascent |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Home |
View Complete details

| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Warm White |
| Base Type | E40 |
| Brand | Wipro |
| Shape | Round |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Number |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Warm White |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Brand | Wipro |
| Usage/Application | Home |
| Power Consumption | 5 W and Below |
View Complete details

| Length | 4 Feet |
| Shape | Square |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Tube Base Type | T5 |
| Power Consumption | 40W |
| Brand | WIPRO |
| Light Color | Cool White |
| Material | Metal |
View Complete details

| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Wattage | 3W |
| Body Material | Chrome |
| Brand | Wipro |
View Complete details



| Usage/Application | Panel Light |
| Material | Driver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details

| Height | 4 feet |
| Material | Cast Iron |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium |
| Base Type | B15 |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Wipro |
View Complete details

| Shape | Round |
| Wattage | 12 W |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Wipro |
View Complete details

| Brand | Wipro |
| Wattage | 36W |
| Install Style | Surface Mounted |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP40 |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
View Complete details

| Brand | Wipro |
| Shape | Square |
| Wattage | 17W |
| IP Rating | IP33 |
| Lighting Color | Cool White |
View Complete details