Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053984% Response Rate
Send Enquiry

Product Brochure
| Lighting Type | LED |
| Wattage | 12W |
| Base Type | E40 |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Brand | Wipro |
| Usage/Application | Indoor |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Number |
| Usage/Application | Gardens And Pathways In Landscaped Areas |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| Brand | Jaquar |
View Complete details







Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Jaquar |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP 65 |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Body Material | Aluminum |
| Type of Lighting Application | Indoor lighting |
| Wattage | CCT(K) | Dimension (DiaXH)mm | |
| LFCL01R010XC | 10 | 6000 | Ø 120X150 |
| LFCL01R010XN | 10 | 4000 | Ø 120X150 |
| LFCL01R010XW | 10 | 3000 | Ø 120X150 |
| LFCL01R020XC | 20 | 6000 | Ø 170X220 |
| LFCL01R020XN | 20 | 4000 | Ø 170X220 |
| LFCL01R020XW | 20 | 3000 | Ø 170X220 |
| LFCL01R030XC | 30 | 6000 | Ø 190X230 |
| LFCL01R030XN | 30 | 4000 | Ø 190X230 |
| LFCL01R030XW | 30 | 3000 | Ø 190X230 |
View Complete details

| Brand | Wipro |
| Wattage | 15 W |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Square |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP40 |
A slim surface mount panel with edge-lit LEDs that provide soft, energy-efficient light that is used for ambient lighting (indoor applications). It’s suitable for parking spaces, lobbies and balconies.
Features:View Complete details

| Brand | Wipro |
| Install Style | Surface Mounted |
| Wattage | 33W |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Pure White |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 0 Number |
| Wattage | 5W |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Body Material | Chrome |
| Brand | Wipro |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 5 Number |
| Wattage | 7 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Brand | Luminous |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Ceramic |
| Warranty | 2 Year |
View Complete details