Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053985% Response Rate
Send Enquiry

| Minimum Order Quantity | 3 Piece |
| Model Name/Number | TS2122 |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP54 |
| Brand | Essl |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Slim Bridge Tripod |
| Transaction Storage | 1,00,000 |
| Relay | 12 V relay for lock |
View Complete details

| Arm Length | 50cm |
| Size/Dimension | 520X280X980 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Flow Rate | 25 passages/minute |
| CPU | 32 bit Microprocessor |
| Gross Weight | 75kg |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Shape | Tripod |
| Model Name/Number | ET1000 |
| Color | Silver |
| Phase | Single phase |
| Opening Pattern | Automatic |
| Voltage | Operational voltage : 24V |
| Material | Stainless Steel |
| Frequency | 50 ~ 60hz |
| Arm Turning Angle | Bi-directional passage |
| Weight | 44KG |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Usage/Application | CCTV Recorder |
| Resolution | 1080p |
| Brand | Cp Plus |
| Smart Phone Support | IOS |
| Number Channels | 64 Ch |
| Mobile Software | iCMOB, gCMOB, wCMOB |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 3 Number |
| Material | Aluminium |
| Voltage | DC 24V |
| Operating Humidity | 85 % |
| Brand | Essl |
| Model Number | TS2000 |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 5 Number |
| Arm Length | 50cm |
| Operating Humidity | 85% |
| Flow Rate | 48 passages/minute |
| Angle Per Rotation | 120 deg |
| Power Supply | AC 220V / 110V, 50Hz / 60Hz |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Number |
| IP Rating | IP54 |
| Flow Rate | 48 passages/minute |
| Brand | Essl |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Number | TS1211 |
| Opening Duration | 60s |
| Power Supply | AC 220V |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Color | SILVER |
| Brand | ESSL |
| Size | Dimension excluding bars : 800 X 480 X 980 mm |
| Purpose | Lane Markings |
| Usage/Application | GATE AUTOMATION |
| Weight | 40KG |
| Working Temperature | -25 DegreeC ~ +70 DegreeC |
View Complete details

| Color | Black |
| Usage/Application | Home |
| Connectivity Type | Landline Connection |
| Material | Plastic |
| Weight | 1.18 Kgs |
| Dimension | 240 X 200 X 41 mm |
View Complete details