Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053985% Response Rate
Send Enquiry



| Minimum Order Quantity | 0 Piece |
| Camera Technology | Digital Camera |
| Camera Resolution | 2 MP |
| Camera Range | 15 to 20 m |
| Max. Camera Resolution | 1920 x 1080 |
| Sensor | CMOS |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 0 Piece |
| Camera Technology | IP Camera |
| Camera Resolution | 3 MP |
| Camera Range | 15 to 20 m |
| Max. Camera Resolution | 1280 x 720 |
| Sensor | CMOS |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 0 Piece |
| Camera Technology | IP Camera |
| Camera Resolution | 2 MP |
| Camera Range | 30 mtr |
| Max. Camera Resolution | 1920 x 1080 |
| Sensor | CMOS |
Owing to rich industrial experience, we are involved in the offering best quality of IR Dome Camera. The offered products are known for their supreme quality. The products offered by us are manufactured by our vendors who use good quality raw material. They help us in providing quality tested products to customers.
Features:
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 10 Number |
| Usage/Application | Outdoor |
| Camera Technology | Analog Camera |
| Brand | CP Plus |
| Camera Range | 10 to 15 m |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 Pixel |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Camera Resolution | 2 MP |
| Camera Type | Wireless Camera |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| Camera Range | 10 to 20 m |
| Lens Size | 2.8 mm |
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Aluminium |
| Shape | Dome(Indoor) |
| Size | Motor power : 370W |
| Camera Resolution | 1.3 MP |
| Operating Style | Automatic |
| Open Style | Sliding |
| Surface Finish | Painted |
| Usage/Application | Home |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| Gate Design | Simple |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Usage/Application | Home |
| Type | Wired |
| IR Range | IP67 |
| Resolution | 1080p |
| Number Channels | 32 |
View Complete details

| Connectivity Type | Wired(Corded) |
| Brand | Wipro |
| Scanning Technology | Linear Laser |
| Scanner Mount | Handheld |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Country of Origin | Made in India |
| Connector Type | Wireless |
| Camera Range | 20m |
| Sensor | CCD |
| Camera Technology | Analog Camera |
| Usage/Application | Indoor And Outdoor |
View Complete details