Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053984% Response Rate
Send Enquiry



| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 100W |
| Color Temperature | white |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years |
| Certification | PSI |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment | online |
View Complete details

Product Brochure
| Lighting Type | LED |
| Install Style | Surface Mounted |
| Power | 12W |
| Body Material | Chrome |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Wipro |
View Complete details



| Lighting Type | LED |
| Install Style | Surface Mounted |
| Wattage | 28W |
| Body Material | Ceramic |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Wipro |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Lighting Type | LED |
| Install Style | Surface Mounted |
| Body Material | Ceramic |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage | Home,Office |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Number |
| Lighting Color | Cool White |
| Type of Light | LED |
| Wattage | 6 W |
| Brand | Jaquar |
| IP Rating | IP65 |
We are a trustyworthy organization offering a wide a gamut of Jaquar LED Downlight.
Milestone Systems is a leading trader and supplier of Network Video Recorder, Access Control Panel, Proximity card Reader. We cater to a large number of customer base all across the nation.
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Lighting Type | LED |
| Install Style | Surface Mounted |
| Wattage | 28W |
| Applications | Home,Office |
| Body Material | Ceramic |
| Lighting Color | Cool White |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Product Type | Tube Light |
| Power | 7 W |
| Light Color | Neutral White |
| Wattage | 40W |
| Lighting Type | LED |
| Base Type | E27 |
| Series | Wipro Smart |
| Body Material | Ceramic |
| Application Area | Office |
| Lighting Color | Cool White |
View Complete details