Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053985% Response Rate
Send Enquiry

| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 60 |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cool White |
| Mounting Type | Surface |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP55 |
| Install Style | Surface Mounted |
| Brand | Wipro |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | Wipro |
| Power Consumption | 16 W - 20 W |
| Tube Base Type | Batten |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Size/Dimension | 4 ft |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| IP Rating | IP20 |
| Body Material | Ceramic |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Swimming Pool |
| Power | 5x1W |
| Brand | Jaquar |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Install Style | Surface Mounted |
| Min Voltage | 90 V |
View Complete details