Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053984% Response Rate
Send Enquiry

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Lighting Type | LED |
| Wattage | 18W |
| Lighting Color | Cool Daylight |
| Base Type | E40 |
| Brand | Wipro |
| Usage/Application | Office |
View Complete details

Product Brochure
| Brand | Wipro |
| Install Style | Surface Mounted |
| Wattage | 35W |
| IP Rating | IP33 |
| Lighting Color | Cool White |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Lighting Color | Warm White |
| Type of Light | LED |
| Power Type | Plug-in |
| Application | Decoration |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Box |
| Wattage | CCT(K) | Dimension (DiaXH)mm | |
| LSTP01X005XC | 25 | 6000 | Ø 8X2.2 |
| LSTP01X005XW | 25 | 3000 | Ø 8X2.2 |
| LSTP01X005XB | 25 | Blue | Ø 8X2.2 |
| LSTP01X005XN | 25 | 4000 | Ø 8X2.2 |
| LSTP01X008XC | 40 | 6000 | Ø 10X2.2 |
| LSTP01X008XW | 40 | 3000 | Ø 10X2.2 |
| LSTP01X015XC | 75 | 6000 | Ø 10X2.2 |
| LSTP01X015XW | 75 | 3000 | Ø 10X2.2 |
| LSTP01X008XM | 40 | RGB | Ø 10X3 |
| LDRV01S030XX | 30 | LEDDriverIP20(Indoor) | NA |
| LDRV01S048XX | 48 | NA | NA |
| LDRV01S060XX | 60 | NA | NA |
| LDRV01S072XX | 72 | NA | NA |
View Complete details