Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053984% Response Rate
Send Enquiry



| Brand | CP Plus |
| Camera Resolution | 2 MP |
| Camera Technology | Analog Camera |
| IP Rating | IP66 |
| Camera Range | 30 mtr |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Camera Resolution | 2 MP |
| Brand | CP Plus |
| Country of Origin | Made in India |
| Camera Range | 20 m |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 Pixel |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 2 Set |
| System Type | HD CCTV |
| Camera Resolution | 2 MP |
| Camera Count | 2 Cameras |
| Camera Type | Dome |
| Recording Storage | 500 GB |
| Camera Range | 30 mtr |
| Camera Technology | Analog Camera |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | CP Plus |
| Number Channels | 16 |
View Complete details

| Brand | CP Plus |
| Camera Resolution | 1.2 MP |
| Video Output | 720P |
| Signal Type | IP |
| Image Sensor | C Mount |
| Microphone | In-Built |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 5 Number |
| Channel | 64 |
| Resolution | 1080P |
| Mobile Software | CMOB |
| CMS Software | KVMS |
| Brand | CP Plus |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | Shopping Mall, Industrial |
| Color | Black |
| Frequency | 60 hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Protection | IP50 |
| Power Supply | 24 VDC +/-20% |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Number |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage | CCTV Control Room |
| Camera Range | 35 m |
| Camera Technology | Analog Camera, Digital Camera |
| Brand | CP Plus |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Piece(s) |
| Camera Resolution | 1 MP |
| Camera Technology | Network/IP/Wireless |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 P |
| IP Rating | IP67 |
| Lens Size | 3.6 mm |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | CP Plus |
| Camera Type | PTZ |
| Country of Origin | Made in India |
| Resolution | 1080P |
| Usage | Outdoor |
View Complete details