Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053985% Response Rate
Send Enquiry








| Body Material | Ceramic |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Jaquar |
| Usage/Application | Outdoor |
| Dimension | 140X108X95 mm |
View Complete details










| Brand | Jaquar |
| Power | 15W |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | LED |
| Type | Outdoor Type |
| IP Rating | IP33 |
| Color Temperature Range | Warm White (3000K) |
View Complete details








| Brand | Jaquar |
| Color | Black |
| Power | 5x1W |
| Rating | IP 65 |
| Min Voltage | 90 V |
| Max Voltage | 260 V |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Plastic, Glass |
| Light Type | Incandescent Bulb, LED, Fluorescent Bulb |
| Height | 600 mm |
| Diameter | 430 mm |
| Model | KCH-WTC-MX150300086A |
| Lamp | E14/40W |
| Finish | Chrome & White with Opal Glass |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 0 Number |
| Brand | Wipro |
| Body Material | Chrome |
| Lighting Color | Pure White |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| Wattage | 7 W |
View Complete details

| Lighting Type | LED |
| Wattage | 35W |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Base Type | E40 |
| Brand | Wipro |
| Usage/Application | Indoor |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 1 Number |
| Brand | Jaquar |
| Tube | Molded aluminum |
| Rating | IP 54 |
| Color | Grey |
| Finshing | Matt finish |
| Mounting | Ceiling mounted |
| Voltage | 240 V |
View Complete details



| Operating Temperature | -10 to 50 deg C |
| Lighting Color | Pure White |
| Lighting Type | LED |
| Type | Outdoor Type |
| Operating Voltage | 140V-270V (AC) |
| Surge Protection | 3 KV |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Driver Efficiency | 80 % |
| Power Factor | 0.9 |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 16x0.5W |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP 54 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Type of Lighting Application | Outdoor Lighting |
View Complete details

| Wattage | 15 W |
| Lighting Type | Incandascent |
| Body Material | Ceramic |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Brand | Wipro |
View Complete details