Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053985% Response Rate
Send Enquiry



| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | CP Plus |
| Country of Origin | Made in India |
| Lens Size | 8 mm |
| IR Range | 50 mtr |
| IP Rating | IP66 |
| Resulation | 720P |
View Complete details

| Camera Resolution | 1.3 MP |
| Camera Technology | Analog Camera |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| Camera Range | 30 mtr |
| Camera Type | Wireless Camera |
| Brand | CP Plus |
| Country of Origin | Made in India |
| IP Rating | IP66 |
View Complete details

| Camera Resolution | 1.3 MP |
| Brand | CP Plus |
| Shape | Bullet(Outdoor) |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| Camera Technology | Analog Camera |
| Camera Range | 15 to 20 m |
Supplier & Trader of a wide range of products which includesurveillance camerasSupplier & Trader of a wide range of products which includesurveillance cameras
View Complete details

| Camera Resolution | 1.3 MP |
| Brand | iCLEAR |
| Shape | Bullet(Outdoor) |
| Camera Range | 20 to 30 m |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| Lens Size | 1.8 mm |
View Complete details

| Resolution | 1080P |
| Usage/Application | CCTV Recorder |
| Brand | CP Plus |
| Power Supply | DC12V25% |
| Video Output | 16-channel BNC HDCVI high definition video output |
| Smart Phone Support | IOS |
| Video Frame Rate | 25fps@720P |
View Complete details

| Brand | CP Plus |
| Shape | Dome(Indoor) |
| Camera Resolution | 1.3 MP |
| Camera Technology | Network/IP/Wireless |
| Camera Range | 40 mtr |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| IP Rating | IP67 |
| Lens Size | 3.6 mm Fixed Len |
| CMS Software | KVMS Pro, vOptimus Pro |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Camera Style | IP Camera |
| Camera Resolution | 3 MP |
| Camera Range | 10 to 15 m |
| Brand | Hikvision |
| Sensor | CMOS |
View Complete details



| Camera Resolution | 4 MP |
| Camera Type | Wireless Camera |
| Camera Technology | IP Camera |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| Brand | CP Plus |
| Camera Range | 40 mtr |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lens Size | 3.6mm |
| Ip Rating | IP67 |
View Complete details



| Usage/Application | Outdoor |
| Camera Technology | Analog Camera |
| Brand | CP Plus |
| Camera Range | 15 to 20 m |
| Resolution | 2 MP |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 5 Number |
| Usage/Application | CCTV Recorder |
| Resolution | 1080p |
| Brand | Cp Plus |
| Smart Phone Support | IOS |
| Country of Origin | Made in India |
| CMS Software | KVMS, KVMS Pro |
| Number OF Channels | 64 |
View Complete details

| Camera Resolution | 1.3 MP |
| Usage/Application | Indoor Use |
| Camera Technology | Analog Camera |
| Vision Type | Day & Night |
| Style | Bullet Camera |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| IR Range | 30 mtr |
| Camera Technology | IP Camera |
| Image Sensor | 2 MP |
| Rating | KVMS Pro, vOptimus Pro |
| Mobile Software | iCMOB, gCMOB, wCMOB |
View Complete details