Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AVAPS9154Q1ZV
Call 0804763053985% Response Rate
Send Enquiry

| Camera Resolution | 2 MP |
| Brand | CP Plus |
| Shape | Dome(Indoor) |
| Camera Technology | Network/IP/Wireless |
| Camera Range | 20 to 30 m |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
View Complete details

| Camera Resolution | 1.3 MP |
| Brand | CP Plus |
| Shape | Bullet(Outdoor) |
| Camera Technology | Network/IP/Wireless |
| Camera Range | 30 to 50 m |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| Country of Origin | Made in India |
| IP Rating | IP66 |
| Image Sensor | CMOS |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 0 Piece |
| Brand | CP Plus |
| Camera Technology | IP Camera |
| Camera Resolution | 2 MP |
| Camera Range | 30 mtr |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 10 Piece(s) |
| Brand | CP Plus |
| Camera Resolution | 2 MP |
| Camera Range | 10 to 15 m |
| Sensor | CMOS |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
View Complete details

| Brand | CP Plus |
| Vision Type | Day & Night |
| Shape | Bullet(Outdoor) |
| Camera Style | Dome Camera |
| Camera Resolution | 1.3 MP |
| Camera Range | 20 to 25 m |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| Camera Type | IP Camera |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Camera Resolution | 1 MP |
| Camera Range | 20 mtr |
| Max. Image Resolution | 1280 x 720 |
| Vision Type | Day & Night Vision |
| Usage/Application | Indoor Use |
| IR Range | 20 mtr |
| Brand | CP Plus |
| IP Rating | IP66 |
View Complete details

| Camera Resolution | 1.3 MP |
| Brand | Samsung |
| Shape | Bullet(Outdoor) |
| Camera Technology | Network/IP/Wireless |
| Camera Range | 30 mtr |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| Country of Origin | Made in India |
| IP Rating | IP67 |
| Lens Size | 3.6 mm |
View Complete details

| Brand | CP Plus |
| Shape | Dome(Indoor) |
| Camera Resolution | 2 MP |
| Camera Range | 30 mtr |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
View Complete details

| Brand | CP Plus |
| Camera Resolution | 4 MP |
| Camera Range | 30 ,mtr |
| Max. Camera Resolution | 1920 x 1080 |
| Sensor | CMOS |
| Image Sensor | 1/3 inch CMOS |
| IP Rating | IP67 |
View Complete details

| Brand | CP Plus |
| Shape | Bullet(Outdoor) |
| Camera Resolution | 2 MP |
| Camera Range | 30 mtr |
| Max. Image Resolution | 1920 x 1080 |
| IP Rating | IP66 |
| Varifocal lens Size | 2.7 mm |
View Complete details